Biotechnologia w iście europejskim wydaniu


Bitechnologia - teraźniejszość i przyszłość

Biotechnologia w iście europejskim wydaniu

W organizowanym w tym roku na Politechnice Śląskiej międzynarodowym kursie naukowym weźmie udział dwudziestu studentów z najlepszych uczelni technicznych w Europie. Przedsięwzięcie odbędzie się w dniach 1 – 15 lipca i upłynie pod hasłem “Biotechnology - the next GENEration”. Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Studentów BEST Gliwice.

Czy można spędzić wakacje bawiąc się, poznając polską kulturę i jednocześnie zgłębiać tajniki tej jakże prężnie rozwijającej się dziedziny nauki jaką jest biotechnologia?... Otóż tak!

W tym roku taką niepowtarzalną szansę otrzymało 20 studentów z całej Europy, którzy zostali wybrani spośród bardzo wielu chętnych. Osoby te wezmą udział w letnim kursie naukowym organizowanym w Gliwicach. Motywem przewodnim tegorocznego kursu - “Biotechnology - the next GENEration”, będzie biotechnologia oraz inżynieria genetyczna. Studenci biorący udział w zajęciach będą więc mieli okazję pracować w laboratoriach należących do Politechniki Śląskiej. Mutacje, organizmy transgeniczne, enzymy, nowe trendy w biotechnologii wód odpadowych - to tylko niektóre z tematów, które będą zgłębiane podczas kursu. Kolejną okazją do dokształcenia się będzie zorganizowana specjalnie dla uczestników letniego kursu wycieczka do oczyszczalni ścieków w Zabrzu. Wykłady oraz liczne zajęcia praktyczne będą prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę, która dołoży wszelkich starań, by każdy z uczestników wyniósł z nich jak najwięcej.

Biotechnology - the next GENErationPoza zajęciami dydaktycznymi uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z kulturą, obyczajami a także historią naszego regionu. Dla Gliwic będzie to bez wątpienia świetna okazja do „zaprezentowania się” na arenie międzynarodowej. Pośród innych, licznych atrakcji, studenci biorący udział w kursie będą mogli również udać się na wycieczkę do miasta Kraka oraz podziwiać Jurę Krakowsko-Częstochowską. W planach kursu jest ponadto wyprawa do browaru w Tychach, gdzie uczestnicy będą mieć niecodzienną okazję zobaczyć, jak przebiegają procesy produkcyjne naszego złotego piwa.
Patronat honorowy nad tym projektem obejmą między innymi rektor Politechniki Śląskiej, Wojewoda Śląski, Marszałek Województwa Śląskiego oraz prezydent miasta Gliwice- Zygmunt Frankiewicz.

Kurs naukowy to nie jedyna atrakcja organizowana przez BEST Gliwice tego lata. W lipcu będzie odbędzie się także inny, międzynarodowy projekt o charakterze kulturalno-sportowym. Będzie to kurs tańca nowoczesnego, którego finał będzie można podziwiać na Placu Krakowskim. Zainteresowanych działalnością BEST-u jak również pragnących wziąć udział w podobnym kursie zapraszamy na stronę internetową www.BEST.gliwice.pl

Serdecznie zapraszamy!

Anna Jurczyk
 

Następny artykuł

Poprzedni artykuł